Psychoterapia psychodynamiczna - zapisy, cena

Psychoterapia psychodynamiczna jest nurtem, który opiera się na teorii, że życiem człowieka kierują nieuświadomione popędy, konflikty i potrzeby. Cel terapii obejmuje więc odkrycie tych mechanizmów oraz wzorców, dzięki którym dana osoba będzie w stanie lepiej poznać siebie. Praca w ramach tego nurtu wymaga sporego zaangażowania zarówno klienta, jak i specjalisty. Bardzo często analizuje się sytuacje, które wydarzyły się w przeszłości. To sprawia, że terapia psychodynamiczna ułatwia nazwanie i opisanie uczuć, zwłaszcza tych problematycznych.

Psychoterapia psychodynamiczna
obrazek prezentujacy

Psychoterapia psychodynamiczna - kiedy muszę się zapisać do psychoterapeuty?

Trudno odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ nie ma jednego “klucza”, który określa konkretny moment, gdy powinno się skorzystać z pomocy eksperta. Można jednak założyć, że warto skontaktować się z terapeutą, kiedy nie jesteś w stanie poprawnie nazywać emocji. Trudność w poradzeniu sobie z emocjami również może być wskazówką - zwłaszcza jeśli ingerują w codzienne funkcjonowanie, czyli na przykład relacje z innymi osobami czy życie zawodowe. Zawsze można udać się na konsultację niekoniecznie w celu rozpoczęcia terapii, a skorzystania z doraźnej pomocy.

Psychoterapia psychodynamiczna - gdzie się umówić?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, psychoterapia psychodynamiczna wymaga w dużym stopniu zaangażowania terapeuty, dlatego należy korzystać z pomocy wykwalifikowanych podmiotów. W przeciwnym wypadku terapia może nie przynieść oczekiwanych skutków. Chcąc skorzystać z profesjonalnej pomocy, warto sięgnąć po usługi osrodekpodroz.pl. W tej placówce pracują doświadczeni specjaliści, którzy kierują się przede wszystkim dobrem pacjenta, ale też wyrozumiałością oraz dyskrecją. To sprawia, że Ośrodek Podróż stanowi bezpieczne miejsce.

Ile kosztuje psychoterapia psychodynamiczna?

Ciężko powiedzieć, ile kosztuje psychoterapia niezależnie od wybranego nurtu. Po pierwsze, długość pojedynczej sesji wpływa na cenę i zwykle jest to około 150-200 zł za 50-60 min. Trzeba jednak zaznaczyć, że czas trwania terapii oraz częstotliwość spotkań zależy od zaleceń terapeuty. Dlatego niektórzy mogą potrzebować 4 spotkań w miesiącu, innym wystarczy pojedyncza wizyta. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie problemów psychicznych ułatwi codzienne funkcjonowanie na wielu płaszczyznach, dlatego zawsze warto zainwestować w terapię.

Korzystałam z terapii psychodynamicznej i jestem bardzo zadowolona. Po 2 latach, jestem o wiele bardziej świadomą osobą, a muszę się przyznać, że na początku terapii, nie czułam dużych efektów, na szczęście, nie poddałam się i jestem teraz sobie wdzięczna!

Dominika

wcześniej korzystałam z terapii poznawczo-behawioralnej jednak nie okazała się tak skuteczna jak psychodynamiczna.jestem bardzo zadowolona z efektów choć to prawda-trzeba trochę na nie poczekać.nie żałuję jednak ani jednej zł wydanej u specjalistów :)

Karolina

Jakiś czas temu zdecydowałem się na terapię i jestem zadowolony, że był to nurt psychodynamiczny, ponieważ okazał się wyjątkowo skuteczny w moim przypadku, a byłem sceptycznie nastawiony do psychoterapii, dlatego tym bardziej polecam, zwłaszcza sceptykom!

Andrzej

Korzystałem z pomocy różnych specjalistów, ale dopiero terapia psychodynamiczna sprwdziła się w moim przypadku - udało mi się znaleźć najwazniejsze schematy, według których działałem i zmienić je na własne potrzeby. dziękuje terapeucie z osrodekpodroz.pl!

Mariusz